Dovolenka Bahrajn – last minute, zájazdy

Bahrajn, z arabského „dve moria“ ponúka pre každého niečo. Milovníci histórie, opaľovania, vodných športov, hľadania perál, Formuly 1, či golfu si tu s určitosťou prídu na svoje.

Bahrajn je súostrovie 36 ostrovov pri pobreží Saudskej Arábie v Perzskom zálive. Zaujímavosťou je kombinácia tradičných a historických pamiatok v arabskom svete, s vysoko týčiacimi sa modernými stavbami. Ak si na dovolenku plánujete nádherné a luxusné cestovné zážitky, Bahrajn je to pravé miesto. Zo všetkých prázdninových destinácii v Saudskej Arábii má práve Bahrajn tie najlepšie luxusné hotely, ktoré sú známe v globálnej aliancii svete hotelových rezortov. Pokiaľ ste milovník golfu, v Bahrajne nájdete vynikajúce golfové ihriská, ktoré splnia vás sen o luxusnej golfovej dovolenke. Okrem luxusu vám v tejto zaujímavej krajine dych vyrazia krásne scenérie krajiny.

Dovolenka v Bahrajne – TOP destinácie

V Manama, hlavnom meste Bahrajnu , môžete zažiť arabské tradície, krásne historické budovy, moderné reštaurácie, luxusné obchody a nočný život žiť hneď vedľa seba. Kultúrne bohaté mesto vás pohostí krásnymi plážami a rôznymi aktivitami od potápania, plachtenia, golfu, až po jazdu na ťavách. Mesto Manama je fascinujúca zmes starého a nového. Moderné budovy, hotely, krásne mešity a staré štvrte. Najväčšia budova v Bahrajne, Al-Fatih mešita stojí za to navštíviť. Pearl pamiatka je dominantou mesta . Tradičné a farebné trhy, tzv. souqs sú skvelé miesta na nákupy za relatívne prijateľné ceny. Úzke rady stánkov v centre sú známe pre svoje veľké množstvo parfémov, všetkých druhov korenia, látok, výrobkov umeleckých remesiel, suvenírov, suchých plodov, orechov, ale aj zlata.

Rifa, mesto ležiace na južnej strane krajiny. Je rozdelené do dvoch častí, východnej a západnej. Väčšina obyvateľov tvoria sunnitskí moslimovia. Rifa v sebe ukrýva nádherné ulice, ponúkajúce tisíce nákupných možností. Východná Rifa ponúka dovolenkujúcim mnoho atrakcií. Rifa Golf Club je obrovským lákadlom mesta, ktoré ponúka vynikajúce podmienky pre golfových nadšendcov. V meste sídli aj kráľ Hamad bin Isa Al Khalifa, rovnako ako predseda vlády. V centre West Riff je umiestnená slávna veža s hodinami Riffa.

Zallaq Beach, tiež známy ako Al Jazaer Beach, je najväčšia pláž ostrovného štátu Bahrajn . Nachádza sa v obci Az Zallaq, približne 5 km od centra mesta Manama. Zallaq Beach je atraktívnym miestom pre turistov. Ponúka mnoho príležitostí pre vodné športy alebo príjemného odpočinku na obrovskej pláži. Ako návštevníci Zallaq Beach môžete vyskúšať potápanie, surfing, či ďalšie zaujímavé vodné športy. K dispozícii sú reštaurácie, bary, i parky pre deti. V blízkosti Zallaq Beach sa nachádza jediná prírodná rezervácia ostrova Bahrajn - Al Areen prírodná rezervácia.

Obľúbené turistické lokality, pamiatky a atrakcie


Bahrajn je krásny ostrov v Perzskom zálive, známy pre turistov po celom svete. Tisíce turistov ročne navštívi túto krajine a strávi tu svoju dovolenku. Miestne turistické atrakcie a lokality vám odhalia množstvo zaujímavých faktov z tradičných, kultúrnych a sociálnych charakteristík krajiny. Bahrajn vám ponúkne toho mnoho, čo pritiahne bezpodmienečne pritiahne vašu pozornosť.


Bahrajn je známy ako miesto mešít. Jedna z najslávnejších mešít je mešita Al Fatah. Najstaršou mešitou na území Bahrajnu je pravdepodobne Khamiská mešita, postavená za éry dynastie Umyyad okolo roku 1692. Táto mešita je považovaná za jednu z najstarších islamských pamiatok v regióne. Mešity majú zaujímavú stavbu a pridávajú na duchovnej atmosfére Bahrajnu.


Existujú tu však aj iné zaujímavé miesta, ktoré sa oplatí navštíviť. Tieto populárne turistické atrakcie zahŕňajú Bab Al Bahrain, Bahrain Fort, Arad Fort v Bahrajne, a Riff Fort v Bahrajne. Zaujímavou turistickou destináciou môže byť miesto, kde bol vykonaný prvý ropný vrt v Bahrajne. Nájdete tu aj tradičné trhovisko, miesto, kde nakúpite veci od výmyslu sveta. Slávne trhoviská nesú názov Gold Souq a Manama Souq. Tieto trhy sú najlepšie na nákup zlata a drahokamov. Pri cestovaní po Bahrajne, mali by ste navštíviť slávne Národné múzeum Bahrajn a niekoľko parkov, ktoré naozaj stojí za to vidieť. Bahrajnské múzeum sa nachádza v Maname a obsahuje pozoruhodnú zbierku pamiatok, ktoré zachytávajú Bahrajnskú históriu od civilizácie Dilmu až po súčasnosť. Nájdete tu aj 2800 rokov staré pohrebisko, prenesené z púšte. Pohrebisko Dilmu Burial v oblasti A´ali je pravdepodobne najväčšie pohrebisko na svete. Vzniklo za civilizácie Dilmun. Pochovávalo sa tu už od doby bronzovej (okolo 4100 až 3700 p.n.l) až po 6.storočie nášho letopočtu. Nachádza sa tu okolo 170 000 hrobov. Je to jedna z najpozoruhodnejších pamiatok v Bahrajne. V typickom arabskom štýle je postavená stredoveká pevnosť Arad, ktorá bola postavená v 15. Storočí. Svojou veľkoleposťou vás osloví najmä v noci, kedy je monumentálne osvietená. Stojí nedaleko medzinárodného Bahrajnského letiska.

Bahrajnská kuchyňa


Miestna kuchyňa je veľmi komplexná a ponúka širokú škálu chutí od sladkého, horkého, kyslého, až po korenené. Kvalitné jedlo nenájdete len v drahých reštauráciach, taký jednoduchý kebab vás nasýti aj na ulici. Bahrajn je známy aj vďaka obrovskému výberu morských rýb, ktoré sú tu na miestnom jedálničku veľmi populárne. Vplyv čínskej kuchyne je tu veľmi značný a populárny nielen medzi turistami, ale aj medzi domorodými obyvateľmi.
Machbous: ryba alebo mäso varené a podávané s dusenou ryžou.
Muchammar: hnedá, sladká ryža podávaná s cukrom alebo ďatlami.
Baba ghanoush: Údený baklažán, kaša s cesnakom, jogurtom a sezamovou pastou.
Shawarma: jahňacie alebo kuracie mäso narezané na kusy.
Sambousa: ostré pečivo plnené mäsom, syrom, cukrom a orechmi.


Klimatické podmienky v Bahrajne


Poloha krajiny má za následok celkovo teplé podnebie po celý rok. Počasie je rozdelené do dvoch období, od júna do septembre je počasie veľmi horúce s vysokou vlhkosťou (horúco je i po západe slnka) a druhé obdobie od decembra do marca je charakteristické nižšími teplotami, miernym vetrom a občasnými prehánkami. Mesiace apríl, október a november sú považované za prechodné mesiace, kedy môžeme očakávať zmes oboch typov počasia. Čo sa týka Bahrajnu, neexistuje preferované ročné obdobie, ktoré je najvhodnejšie na návštevu tejto krajine. Všetko závisí len od toho kvôli ktorej konkrétnej činnosti chcete krajinu navštíviť. Pokiaľ nemáte v pláne kúpanie sa na súkromnej pláži, alebo opaľovanie pri bazéne, potom mesiace jún, júl a august nie sú pre vás vhodné. Ak ste premýšľali skôr nad aktívnejšou dovolenkou, marec a apríl sú najvhodnejšími mesiacmi, kedy si však prineste ľahšiu bundu, alebo sveter, pretože obzvlášť v noci býva mierne chladno.

Základné informácie o Bahrajne:


Názov: Bahrajnské kráľovstvo
Rozloha: 665 km2
Počet obyvateľov: 1,21 mil. (údaj z roku odhad 2011)
Hlavné mesto: Manama
Mena: bahrajnský dinár (BHD)
Úradný jazyk: arabský
Náboženstvo: Moslimovia 90 % (šíiti 65 % sunniti 35 %), Kresťania 10 %
Časový posun: UTC +3
Dĺžka pobrežia: 161 km


Potrebné doklady na cestu do Bahrajnu


Pre vstup do krajiny sa vyžaduje platný cestovný pas a príslušné vízum. O vízum možno požiadať na ktoromkoľvek veľvyslanectve Bahrajnu. K žiadosti o vízum sa prikladá:
-pozvanie overené bahrajnským ministerstvom vnútra;
-platný cestovný pas;
-2x fotografia pasového formátu;
-úhrada správneho poplatku (cca. 100 CHF)
V krajine nie je pre cudzincov prihlasovacia povinnosť.

Zastupiteľské úrady SR v Bahrajne


Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Kuvajte
Block 2, Street 16, Villa 22
Area Surra 131 23
Kuvajt

Telefón: +965 253 53 893, +965 253 53 895
Mobilný telefó: +965 99881987
Fax: +965 253 53 894
E-mail: emb.kuwait@mzv.sk
Web: www.mzv.sk/kuvajt