Dovolenka Isla Margarita – last minute, zájazdy

Isla Margarita, karibská atmosféra, tyrkysovo modré teplé more, belostné pláže lemované palmami, divoká príroda, to je ostrov, ktorý je skutočnou oázou pokoja.

Isla Margarita, alebo aj ostrov Svätej Markéty je ideálne miesto na dovolenku, ktoré v sebe spája neopakovateľné kúzlo belostných pláží, lemovaných palmami, so stále teplým podnebím a miernym Karibským morom. Už prví kolonizátori tohto karibského ostrova neboli uchvátení iba miestnymi vzácnymi náleziskami prírodných perál. Je to nielen miesto výborného odpočinku v prostredí karibského raja, ale tiež brána k ďalším kúzlam Venezuely, do delty Orinoka s jeho jedinečným biotopom, na pláne Canaimy s impozantnými stolovými horami " tepuis" a mohutnými vodopádmi, z ktorých úchvatný, najvyšší na svete Anjelsky vodopád - Salto Angel padá z výšky takmer jedného kilometru. Okrem nádherného kúpania a zaručene krásneho počasia ostrov ponúka i výhodné nákupy, pretože je bezcolnou zónou. Nákupné strediská na okrajoch hlavného mesta ostrova – Porlamalu - sú hojne navštevované predovšetkým Venezuelčanmi z pevniny a turistami z ďalších blízkych krajín kontinentu.

Dovolenka na Isla Margarita – TOP destinácie

Playa El Agua
Patrí medzi najznámejšie pláže – prázdninové stredisko na ostrove. Letovisko sa nachádza na severovýchodnom pobreží Isla Margarita a predstavuje približne 5 kilometrov jemného bieleho piesku. Pozdĺž pláže vyrástla celá línia hotelov, reštaurácií a zábavných podnikov. Ide o jedno z najpopulárnejších miest, kam mieria nielen zahraniční turisti, ale počas voľných dní aj miestni obyvatelia. Od letiska je vzdialené približne 50 minút.


Playa El Tirano
Pláž El Tirano, taktiež obľúbené letovisko, má ideálnu polohu, na sever od hlavného mesta ostrova – Porlamaru, s jeho nákupnými i zábavnými možnosťami. Práve na tomto miesto si môžete dosýtosti vychutnať bezcolné nakupovanie. Na pláži je len niekoľko hotelov a malých apartmánových komplexov. Neďaleko sto metrov od pláže sa nachádza najväčší vodný zábavný park na ostrove. Od letiska je letovisko vzdialené približne 40 minút.


Playa Puerto Cruz / Puerto Viejo
V tomto letovisko sa nachádza jedna z najkrajších pláži na celom ostrove, ktorá sa nachádza v hlbokom zálive. Jemný piesok pláže a areály hotelov sú lemované zdvíhajúcimi sa kopcami, tvoriacimi veľmi pôsobivú scenériu na pozadí tyrkysovo-modrého Karibiku. Príjemná je aj blízkosť mestečka Juan Griego, ktorý ponúka príjemné prechádzky i posedenie v miestnych tavernách.


Isla Coche
Malý ostrov, ktorý sa nachádza na južnom pobreží Isla Margarity je pravým karibským rajom so širokou belostnou plážou a krištáľovo čistými vodami Karibiku. Plavba katamaranom v priľahlých vodách je príjemným spestrením odpočinkovej dovolenky. Na protiľahlej pláži El Yaque (20 minút rýchlym člnom)je jedno z najobľúbenejších miest pre surferov a kite-surferov v celom Karibiku.

Turistické atrakcie a pamiatky na Isla Margarita

Lagúna La Restinga, prírodná rezervácia známa mangrovníkmi, morskými koníkmi, rôznymi druhmi rýb a vtákov.
Záliv Juan Griego, známe miesto pozorovania západu slnka.
Anjelský vodopád - Salto Angel padá z výšky takmer jedného kilometru.
La Laguna de Las Marites, leží v južnej časti ostrova, patrí k usadlosti Garcia. Táto oblasť je zákonom chránená kvôli zverstvu, najmä vzácnym druhom vtáctva a aj kvôli výskytu červených aj bielych mangrovníkov. Oba poklady ostrova môžete pozorovať z loďky.
Cerro Guayamurie, 470 metrov vysoká hora s rôznymi druhmi fauny a flóry. Je to stará sopka a leží medzi Playa Cardon a Playa Guacuco
El Valle del Espiritu Santo, je pekné mestečko z obdobia kolonizácie ležiace na severozápad od Porlamaru. Toto mesto bolo v roku 1529 hlavným mestom ostrova. Na námestí Santiago Marino Plaza sa nachádza neogotický chrám s ikonou Panny Márie, ku ktorej chodia tisíce pútnikov.


Kuchyňa na Isla Margarita


Miestna kuchyňa dýcha typickou karibskou atmosférou, ktorá je bohatá najmä na morské živočíchy a plody. Ovocie v karibských krajinách je neodmysliteľnou súčasťou. Typické pokrmy:
Lobster – morský rak
Oyster – ustrice pripravované na rôzne spôsoby
Pastel de Chuco – raja s banánom a vajcom
Sancocho de Pescado – tanier s rybacími špecialitami
Empanada – zmrazené cesto plnené rybami, hovädzím alebo kuracím mäsom, syrom
Cachapa – tenká placka so syrom
Arepa – malá tenká placka z kukuričnej múky, plnená syrom, šunkou alebo mäsom
Pabellón – kúsky mäsa s ryžou, čiernou fazuľou a hlboko zmrazeným banánom

Z nápojov sú na výber rôzne ovocné džúsy, miestne pivo Polar alebo Solera , whisky, rum, guarapita – mix sladkého bieleho likéru s ovocným džúsom. Určite vyskúšajte venezuelskú kávu alebo kakao.

Klimatické podmienky na Isla Margarita

Isla Margarita má typickú karibskú klímu, čo znamená tropické, horúce a vlhké počasie. V horských oblastiach je samozrejme klíma miernejšia. Obdobie dažďov prichádza najčastejšie medzi augustom a októbrom, avšak s minimálnymi teplotnými rozdielmi v porovnaní s ostatnými mesiacmi. Priemerná teplota sa pohybuje celoročne mierne nad 30 °C.

Základné informácie o Isla Margarita:

Názov: Isla Margarita
Rozloha: 934 km2
Počet obyvateľov: 85 000
Hlavné mesto: Porlamar
Mena: Venezuelský bolívar (VEB) 1000VEB= 0,17 EUR
Úradný jazyk: španielčina
Náboženstvo: katolíci, protestanti
Časový posun: GMT -4


Potrebné doklady na cestu na Isla Margarita

Cestovný pas a vstupný poplatok po prílete 67 USD


Zastupiteľské úrady SR na Isla Margarita

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Brazílii
SES, Avenida das Nações, Qd. 805,Lote 21B
CEP 70200-902 Brasilia, D.F.
Tel: + 55/61/34431263
Fax: + 55/61/34431267
e-mail: emb.brasilia@mzv.sk
www.mzv.sk/brazilia