Dovolenka Kanárske Ostrovy – last minute, zájazdy

Kanárske ostrovy – ostrovy večnej jari v Atlantiku.

Kanárske ostrovy sa nachádzajú v strednom Atlantiku asi sto kilometrov severozápadne od pobrežia Afriky a administratívne sú autonómnou súčasťou Španielska. Kanárske ostrovy tvoria ostrovy: Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, Gomera a La Palma a sú turisticky mimoriadne atraktívne. Ostrovy sú sopečného pôvodu a nájdeme tu krásnu prírodu, nádherné pláže, vysoké hory, vegetáciu dažďového pralesa, ale aj púšte a neobvyklé prírodné útvary. Kanárske ostrovy sú známe svojimi nádhernými plážami so zlatistým, bielym, alebo čiernym pieskom.

Dovolenka na Kanárskych ostrovoch – TOP destinácie

Kanárske ostrovy patria medzi najvyhľadávanejšie turistické oblasti sveta. Najznámejšie dovolenkové destinácie sú ostrovy Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura a Lanzarote. Nájdete tu najmodernejšie turistické rezorty s množstvom možností ako prežiť aktívnu, ale aj pokojnú dovolenku.
Na Gran Canarii patria medzi najvyhľadávanejšie Las Palmas s pieskovými plážami a dlhou pobrežnou promenádou a Playa del Inglés – rušná časť ostrova so šesť kilometrov dlhou pieskovou plážou a rušným nočným životom. Tenerife ponúka známe letoviská Playa de las Américas, Los Cristianos, či Los Gigantes, v ktorých nájdete pláže s čiernym lávovým pieskom. Fuerteventura ponúka nádherné pláže Costa Calma, Playa de Sotavento, ktoré sú lákadlom najmä pre rodiny s deťmi, ľudí vyhľadávajúcich pokojnú dovolenku a surferov. Najvyhľadávanejším strediskom na ostrove je Morro Jable. Najväčším letoviskom ostrova Lanzarote je Puerto del Carmen s dlhými plážami so slatistým pieskom.

Pamiatky a príroda na Kanárskych ostrovoch

Na Kanárskych ostrovoch nájdete okolo 1 700 druhov rastlín, z ktorých až 500 je endemických, teda nenachádzajú sa nikde inde na svete. Na Kanárskych ostrovoch nájdete púšte, tropické lesy, ale aj nádherný podmorský svet. Národný park Teide na Tenerife Vás zaujme krásou a rôznorodosťou prírody ostrova.
Pri pobyte na Kanárskych ostrovoch určite stojí za návštevu historické mesto Telde s krásnou bazilikou, Las Palmas so štvrťou Vegueta, ktorá je zaradená do svetového dedičstva UNESCO, údajným domom Krištofa Kolumba, či Bazilikou sv. Anny.


Kuchyňa na Kanárskych ostrovoch

Na Kanárskych ostrovoch samozrejme nemôžu chýbať v jedálničku plody mora a rôzne ryby, obľúbené je mäso, ryža, kukurica. K mäsu sa podáva miestna omáčka Mojo. Obľúbené sú Tapas, husté polievky, syry, marinovaný králik so zemiakmi varenými v morskej vode.


Klimatické podmienky na Kanárskych ostrovoch

Klímu na Kanárskych ostrovoch môžeme prirovnať k „večnej jari“. Teploty tu vystupujú len zriedka nad 26°C a neklesajú pod 19°C ani v zimnom období. Teplota mora sa pohybuje od 17°C v zime, po 24°C v lete. Klíma sa na jednotlivých ostrovoch mierne líši, čo ešte zvýrazňuje ich rôznorodosť. Príjemná klíma Kanárskych ostrovov ich predurčuje ako vhodnú destináciu na dovolenku po celý rok.


Základné informácie o Kanárskych ostrovoch:

Kanárske ostrovy sú ako autonómna oblasť územím Španielska

Názov: Španielske kráľovstvo
Rozloha: 504.782 km2
Počet obyvateľov: 46 662 511 (údaj z roku 2008)
Hlavné mesto: Madrid
Mena: Euro
Úradný jazyk: španielsky, katalánsky, galícijský, baskický, valencijský
Náboženstvo: katolíci 83,6%, bez vyznania 11,9%, protestanti 2,0%, moslimovia 1,8%
Časový posun: - 1 hodina
Dĺžka pobrežia: 4 964 km


Potrebné doklady na cestu Na Kanárske ostrovy

Platný občiansky preukaz alebo cestovný pas

Zastupiteľské úrady SR v Španielsku:

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Madride
C/Pinar,20
28006 Madrid
Telefón: +34 91 5903 861
Mobil: +34 609 002 803
Fax: +34 915903 868
E-mail: emb.madrid@mzv.sk
Web: www.mzv.sk/madrid