Dovolenka Kapverdy – last minute, zájazdy

Kapverdské ostrovy - skrytý poklad v Atlantickom oceáne

Kapverdské ostrovy – ostrovy zeleného mysu sú tvorené z 9 väčších obývaných a 5 malých ostrovov v Atlantickom oceáne, západne od Afriky. Vďaka zemepisnej polohe sú ostrovy ideálnym miestom oddychu pri celoročne teplom mori. Ostrovy ponúkajú prírodu len málo dotknutú modernou civilizáciou, fascinujúci podmorský svet, nekončiace pláže s nádherným bielym pieskom, príjemnú atmosféra a kvalitné hotelové rezorty, čo je zárukou dokonalého oddychu bez stresu. Pre prívetivých domorodcov a atraktívne Kreolky je typický úprimný úsmev a veselá nálada v rytme afro-latino, ktorá vyplýva z ich pôvodu a geografickej polohy Kapverdov.

Dovolenka na Kapverdských ostrovoch – TOP destinácie

Ostrov Sal - jeden z najobľúbenejších ostrovov Kapverdského súostrovia pôsobí očarujúco najmä vďaka prekrásnym plážam s jemným bielym pieskom a azúrovému moru. Ostrov poskytuje návštevníkom bohaté možnosti na trávenie voľného času - rybárčenie, potápanie alebo windsurfing. Vyhľadávaným miestom turistov je Pedra do Lume - soľné jazero, ktorého voda má blahodarné liečebné účinky. Nádherná farba mora v spojení s prívetivosťou miestnych obyvateľov robí ostrov Sal príťažlivým pre turistov z celého sveta. Ostrov sa pýši 350 slnečnými dňami v roku.
Ostrov Boa Vista - je ideálnym miestom pre dovolenkárov, ktorí vyhľadávajú kľud a čarovnú prírodu. Boa Vista v preklade znamená „krásny pohľad“, čo vystihujú nádherné pláže s bielym pieskom a priezračným morom. Na svoje si prídu potápači, ktorí môžu obdivovať podmorské koraly alebo potopené koráby, ale aj milovníci prírody, ktorí majú príležitosť pozorovať veľké vodné korytnačky. Ostrov je tretím najväčším v súostroví a turistov láka najmä svojou nedotknutou prírodou.

História a príroda Kapverdských ostrovov

Dejiny Kapverdských ostrovov sa začínajú písať vďaka portugalskému moreplavcovi Diegovi Gomesovi, ktorý ich objavil vroku 1460. Vroku 1957 boli ostrovy vyhlásené za rovnoprávnu zámorskú provinciu Portugalska, vroku 1975 sa uskutočnili prvé voľby a bola oficiálne vyhlásená nezávislosť Kapverdskej republiky. Do dnešných dní je na ostrovoch cítiť vplyv portugalskej kultúry.

Ostrovy sú tvorené predovšetkým sopečnými horninami, ich povrch je prevažne hornatý a pomerne členitý. Na ostrovoch sa nachádza veľmi málo lesov. Najvyšším vrchom celého súostrovia je činná sopka Pico do Vulcao na ostrove Fogo snadmorskou výškou 2829 m.n.m. Tropické podnebie má rozhodujúci vplyv na faunu a flóru ostrovov.
Môžete sa tu venovať poznávaniu rozmanitej prírody a bujnej tropickej vegetácie na ostrovoch Santo Antao alebo Bravo.

Kapverdská kuchyňa

Kapverdská kuchyňa je ovplyvnená Portugalskom, Afrikou i Brazíliou. Základom miestneho exotického jedálneho lístka sú jedlá z morských plodov - langusty, raky, kraby a tuniak pripravené na rôzne spôsoby. Jednou z miestnych špecialít je cachupa – jedlo z fazule, kukurice, sladkého zemiaku s bravčovým mäsom alebo rybou.

Klimatické podmienky na Kapverdských ostrovoch

Vďaka vynikajúcej polohe, celoročne s príjemne teplou vodou, uprostred rovníkového Atlantiku, prakticky na úrovni Karibiku, prevláda na ostrovoch po celý rok teplé počasie ideálne pre príjemnú dovolenku. Podnebie ostrovov ovplyvňuje mierny severovýchodný pasát, ktorý spôsobuje príjemné leto s teplotami okolo 30 C. Na ostrovoch svieti slnko 350 dní v roku.

Mesiac          Teplota
Január             24°C
Február           24°C
Marec               25°C
Apríl                  25°C
Máj                    25°C
Jún                    26°C
Júl                     27°C
August              29°C
September       29°C
Október             29°C
November        27°C
December       25°C


Základné informácie o Kapverdách

Oficiálny názov: Kapverdská republika
Rozloha: 4 039 km2
Počet obyvateľov: 507 000 (odhad 2005)
Hlavné mesto: Praia
Mena: kapverdské escudo (CVE)
Úradný jazyk: portugalčina
Časový posun: -2 hodiny (SEČ)

Doklady potrebné na cestu na Kapverdy:
Platný cestovný pas a vstupné víza. Preukaz o očkovaní proti žltej zimnici v prípade, že cestovateľ prichádza z oblasti výskytu choroby.

Zastupiteľské úrady SR na Kapverdách

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Abuji
Plot 187, Lord Lugard Close 14, Asokoro
Abuja, Nigéria
Telefón: +234 8077015092
Mobil: +234 8037850590- pohotovostný mobil / Emergency Call
Fax: +234 9 3143730
E-mail:zusrnigeria@yahoo.com
Web: www.abuja.mfa.sk