Dovolenka Kostarika – last minute, zájazdy

Kostarika, perla Strednej Ameriky s čarokrásnym karibským pobrežím, malebnou prírodou, a romantickou atmosférou.

Costa Rica, teda "bohaté pobrežie" napovedá o rozmanitosti tejto krajiny, ktorá patrí k najzaujímavejším a najkrajším krajinám planéty. Tropické dažďové pralesy, národné parky, prírodné rezervácie, aktívne sopky, divoké rieky a rozmanité prírodné pláže, to všetko je Kostarika. Úchvatný raj pre priaznivcov ekoturizmu. Záleží len na Vás, či si vychutnáte všetky jej krásy, alebo budete len odpočívať v niektorom z nami ponúkaných hotelov a vychutnávať si miestnu atmosféru a pokoj. Milovníci vzrušenia môžu nahliadnuť do vriacich vulkánov, surfovať po obrích vlnách alebo sa potápať s delfínmi a veľrybami. Z bohatej ponuky aktivít, ktoré tu môžete zažiť, Vám odporúčame rafting na pokojných aj divokých riekach, rybárčenie na otvorenom mori, jazdu na bicykli po okolitej prírode, potápanie, golf na známych ihriskách alebo surfovanie na divokých vlnách Tichého oceánu.

 

Dovolenka na Kostarike – TOP destinácie

Tamarindo
Je jedno z najpopulárnejších pobrežných miest Kostariky. Je to veľmi obľúbené surferské mesto, v ktorom si prídu na svoje aj milovníci rušného nočného života. V noci Tamarindo doslova ožíva nočnými klubmi a početnými podujatiami typu \"Beach party\". Kostariku si obľúbia najmä tí, ktorí majú radi latinsko-americké tempo života a radi sa nechávajú unášať v rytme Salsy. Tamarindo sa chváli mnohými slnečnými dňami, krásnymi bielymi plážami a predovšetkým vynikajúcimi podmienkami pre surfovanie. Playa Tamarindo je označovaná za jednu z najlepších surferských pláži Kostariky. Mesto Tamarindo obklopujú národné parky a krásne hory plné flóry, horkých prameňov a vodopádov. Vďaka ich blízkosti nemusíte chodiť veľmi ďaleko, aby ste spoznali nádhernú prírodu Kostariky.

San José
San José je hlavným, no zároveň najľudnatejším mestom na Kostarike. Nachádza sa v úrodnej doline Meseta Central a ponúka úžasnú scenériu obklopenú horami. Sú tu obchodné domy a nákupné centrá, reštaurácie s rýchlym občerstvením. Centrum má niekoľko štvrtí, najzaujímavejší je Barrio Amón, kde je najväčšia koncentrácia budov z 19. stor. Máte možnosť navštíviť múzeá, zoologickú záhradu, motýliu záhradu, trhovisko. San José je východiskové miesto pre väčšinu výletov, odporúčame výlety k vulkánom Irazu, Poas, Arenal. Obľúbenou destináciou je aj najmä múzeu zlata The Gold Museum, rozľahlým parkom, zoologickej záhrady a dvoch činných sopiek, ktoré je možné vyšlapať po strmom chodníku.

Playa Manzanillo
Toto letovisko je vhodné pre milovníkov prírody a zvierat. Okrem rôznosti a prírodných útvarov možno pozorovať množstvo druhov vtáctva, rybárčiť na otvorenom mori, šnorchlovať, surfovať alebo si vychutnať relaxáciu na čiernom i bielom piesku. K nočnému životu láka mnoho reštaurácií.

Playa Panama
Letovisko leží v scénickom „papagájom zálive“ v provincii Guanacaste. Nachádza sa len 30 km od letiska Liberia. Biele piesčité pláže a kľudné teplé vody vytvárajú ideálne miesto pre pokojnú dovolenku. Je tu mnoho reštaurácií, barov a obchodov vhodných pre denný aj nočný život.

Playa Portero
Toto letovisko leží na severnom pobreží Tichého oceánu v provincii Guanacaste. Medzi miestnymi obyvateľmi je prezývané ako „Zlaté pobrežie“, s nádhernými plážami a pokojnými vodami tropickej teploty. V blízkosti sa nachádzajú ďalšie známe letoviská ako Playa Flamingo, Playa Penca alebo Playa Prieta s prestížnymi hotelmi na pobreží. V blízkosti Playa Portero stojí malý prístav, odkiaľ je možné najať si loďku alebo využiť mnoho variácií vodných športov.

Playa Conchal
Táto oblasť je od letiska Liberia vzdialená 75 km smerom na sever. Letovisko vhodné pre šnorchlovanie a iné vodné aktivity. Na svoje si tu prídu aj milovníci golfu. Golfové ihrisko sa nachádza len malý kus od pláže. Z jednej strany je obklopená lesným porastom, kde žijú opice a je možné je vidieť na vlastné oči.

 

Turistické atrakcie a pamiatky na Kostarike

Národný park Arenal
Park bol založený v roku 1995 a spolu s rezerváciami Tenorio, Miravalles a Montecerde tvorí chránenú oblasť Area de Conservación Arenal. Žije tu polovica všetkých chránených živočíchov, ktoré žijú na Kostarike. Dominantou parku je známa sopka Arenal Volcano, ktorá je činná od roku 1500, posledná erupcia bola v roku 1968.

Laguna Caliente
Patrí k najkyslejším jazerám sveta. Nachádza sa na sopke Poás vo výške 2300m. Z dôvodu že voda má pH menšie ako nula a teplota vody je cca 60 °C tu nežijú takmer žiadne živočíchy. Miesto je veľmi obľúbené hlavne pre fotografov.

Hacienda Pinilla Golf
Nachádza sa v blízkosti mesta Villareal a patrí k najznámejším golfovým ihriskám na Kostarike. Je to aj z dôvodu, že sa nachádza v nádhernom prímorskom letovisku s množstvom nádherných pláži. V tejto oblasti sa nachádza aj množstvo skvelých reštaurácií a obchodíkov, vďaka čomu je tu aj nočný život.

Poás
Nachádza sa v národnom parku Poás a je to ešte aktívna sopka. Patrí k štyrom najväčším vulkánom na Kostarike. Nachádza sa tu množstvo kráterov, gejzírov, ale aj tropické lesy a dve nádherné jazerá.

Kostarická kuchyňa

Miestna kuchyňa je ovplyvnená najmä mexickou kuchyňou. Zopár typických jedál, ktoré nesmiete zabudnúť okúsiť:
casado - ryža, fazuľa, dusené hovädzie, šalát a kapusta
olla de carne - hovädzia polievka
sopa negra - čierna fazuľa s vajcom
picadillo - dusené mäso so zeleninou
gallos - plnené tortilly
tortas – torilla s mäsom a zeleninou
arreglados – domáci chlieb
Z nápojov prevládajú čerstvé ovocné šťavy a veľmi dobrá káva.

Klimatické podmienky na Kostarike

Najvhodnejšie obdobie na strávenie dovolenky na Kostarike je obdobie sucha, ktoré začína koncom decembra a končí v polovici apríla. Priemerná ročná teplota sa pohybuje okolo 22 °C, v pobrežných oblastiach sú teploty o niečo vyššie. Obdobie dažďov začína v máji a končí v novembri, ale napriek tomu sú teplotné rozdiely medzi letným a zimným obdobím pomerne malé.

Základné informácie o Kostarike:

Názov: Kostarická republika
Rozloha: 51 100 km2
Počet obyvateľov: 4 075 261
Hlavné mesto: San José
Mena: kostarický kolón (CRC)

Úradný jazyk: španielčina
Náboženstvo: kresťania 69%, protestanti 18%
Časový posun: GMT -6


Potrebné doklady na cestu na Kostariku

Cestovný pas.


Zastupiteľské úrady SR na Kostarike

Veľvyslanectvo SR v Mexiku
Julio Verne č. 35
Colonia Polanco
11 560 Mexiko (México D.F.)
Tel.: +52/ 55 5280 666
Mob: 044/ 55 3999 1020
Fax: +52/ 55 5280 6294
E-mail: eslovaquia@prodigy.net.mx
www.mexicocity.mfa.sk