Dovolenka Réunion – last minute, zájazdy

Reunion, strážený klenot Francúzska s výnimočne jasnými tyrkysovými vodami, úžasné horské terény, či sopečné údolie vyvárajúce prírodný amfiteáter plný vodopádov.

Tento neobyčajný ostrov v Indickom oceáne, známy hlavne horským masívom vulkanického pôvodu v centrálnej časti, sa nachádza približne 800 km od Madagaskaru. Malý ostrov o rozlohe 50 x 50 km bol objavený v roku 1513 a obsadený Francúzmi, ktorým patrí dodnes. Nájdete tu teda typické francúzske obchodíky, pekárne a obchody s vínom, rovnako ako reštaurácie servírujúce vybrané špeciality kreolskej a francúzskej kuchyne. Na rozdiel od ďalších ostrovov v Indickom oceáne ponúka mimoriadne podmienky pre aktívnu dovolenku uprostred nádhernej prírody vrátane možnosti trekkingu. Réunion priťahuje návštevníkov svojimi horskými údoliami, bujnými tropickými lesmi a úchvatnými pahorkami, vodopádmi a krištáľovými horskými jazierkami, korálovými lagúnami a tropickými záhradami. Západné pobrežie je jedinou oblasťou na Reunione, kde sa nachádzajú piesočnaté pláže.

Dovolenka na Reunione – TOP destinácie


La Saline les Bains
Príjemné letovisko sa rozprestiera na západnom pobreží ostrova cca 3 km od Saint Denis. Pobrežie je zvlnené vulkanickým pohorím a zarastené bujnou tropickou vegetáciou. Krajina tvorí úchvatnú panorámu horských štítov, smaragdových pralesov, modravých vĺn oceánu a kľudné lagúny. Jediné miesto na ostrove s dlhou piesočnou plážou s vonkajšími reštauráciami a kaviarňami.


Boucan Canot
Niektorí hovoria, že Boucan Canot je tropické St-Tropez. Je to malé letovisko, ktorého všetka pozornosť je sústredená na jeho krásne, pieskom zaliate pláže. Ako náhle sa dostanete na nežnú krivku jasne bielo-piesočnatých pláží, lemovanými palmami a stromami, orámované čadičovými skalami a útesmi, hneď si toto miesto zamilujete.

Sant Denis
Hlavné mesto leží na najsevernejšom cípe ostrova. Predstavuje kombináciu modernej súčasnosti s históriou koloniálneho obdobia. Mesto je obklopené nádhernými horami, kam sa usporadúvajú organizované výlety alebo kam si môžete zájsť individuál¬ne autom. Saint-Denis je obklopené horami z troch strán a má niekoľko zaujímavých miest, vrátane Natural History Museum a Léon Dierx galéria so zbierkou obrazov francúzskych impresionistov. Existujú tu aj rôzne chrámy, mešity a katedrála, to všetko svedčí o kultúrnej a náboženskej rozmanitosti obyvateľov ostrova.

St-Gilles-les-Bains
St-Gilles predstavuje veľké stredisko cestovného ruchu, kde nájdete na plážach biely piesok, plno reštaurácii, nočných klubov a najmä búrlivú atmosféru. Toto letovisko je vhodné pre tých, ktorý hľadajú skutočnú akciu a zábavu. Pláže vám ponúkajú početné možnosti vodných športov, od potápania až po hlboko morský rybolov. Ako surfer tu tiež určite neostanete sklamaný.

Turistické atrakcie v Reunione

Sopečné údolie
Zvláštnosťou na Réunione sú tzv. kary - veľké sopečnej údolia obklopené horami, vytvárajúce prírodný amfiteáter asi 10 km (6 míľ) v priemere. Najkrajšie údolie je pravdepodobne Salazie, s jeho nádhernými vodopádmi, a to najmä vodopád Le Voile de la mariée (Závoj nevesty). Bezo sporu najväčšia turistická atrakcia, nachádza sa v centrálnej časti ostrova. Možnosť prechádzok po železitých lávových poliach, 1-2krát ročne pozorovanie erupcií a vytekajúcej žeravej lávy.

La Fournaise
Urobte si výlet na ostrov ešte stále aktívnej sopky, La Fournaise. Nez-de-Boeuf (ox nos), poskytuje nádherný výhľad na rieku des REMPARTS. Enclos Fouque kráter a najvyšší vrchol (2631 m) Fournaise môžete bezproblémov zdolať pešou turistikou. Stále aktívny Bory a Brûlant krátery sú tiež zaujímavé miesta na výlety.


Botanická záhrada
Inhalovať vôňu nádherných tropických kvetov, stromov a ovocia vo vás zanechajú nezabudnuteľný zážitok v botanickej záhrade v Saint-Denis, ktorej cieľom je návštevníkom ukázať často sa nevyskytujúce rôzne druhy flóry a fauny.

Cavadee
Pozrite sa na úžasné rituály indickej komunity obyvateľov Reunionu, hlavne Tamil hinduistov. Tieto obrady sa nazývajú Cavadee, čo je indický obetný sprievod, ktorý v podstate zahŕňa robenie „piercingu“ a iné hrôzu naháňajúce veci, ktoré však predstavujú úctivý symbol. Konajú sa v meste Saint-André.


Horská turistika
Ostrov ponúka vynikajúce možnosti na prechádzky v horách. Ostrov má viac ako 600 km značených trás. Cilaos, kedysi neslávne známe ako útočisko pre utečencov otrokov, je krásna horská oblasť s úchvatnými výhľadom z Le Bras a a Ilet à Cordres. Piton des Neiges, je najvyšší bod na ostrove, Mafate sa nachádza na samote v doline, ktorá je úplne odrezaná od okolitého sveta.

Miestna kuchyňa


Vynikajúce hotely a reštaurácie ponúkajú kvalitnú francúzsku kuchyni a špeciality kreolskej kuchyne. Napriek tomu nájdeme v miestnej kuchyne zmes rôznych kuchýň, ako napríklad africkej, čínskej a indickej kuchyne.
Špeciality:
• Rougail (morské plody s omáčkou).
• Špecialitou sú kari jedlá - ide o kačicu, úhory a chobotnice na karí (zourite).
• Brèdes, vynikajúce miestne zelenina podobajúca sa nášmu špenátu.
Obľúbené nápoje sú arabská káva (café Bourbon ), či biely rum s vanilkou, orchideou, anízom a škoricou. Kvalitný miestny rum je veľmi obľúbený u domácich obyvateľov. Miestne pivo a víno však tiež stojí za to ochutnať.

Klimatické podmienky na Reunione


Na ostrove sa striedajú v podstate dve odlišné sezóny: horúce, daždivé leto od decembra do apríla a suché, chladné zimné obdobie od konca apríla do októbra. Východné pobrežie je o dosť vlhkejšie než na západe, ale najdaždivejšie podnebie vás samozrejme zastihne na východných svahoch sopky. Sezóna cyklónov je zhruba decembra do marca. Teploty na pobreží sa pohybujú v priemere od 22 ° C v zime a 27 ° C v lete. V horách zvykne klesnúť aj na 11° C v noci a 18 ° C cez deň. Suchšie zimné mesiace sú veľmi vhodné na pešiu turistiku.


Základné informácie o Reunione:

Názov: Reunion
Rozloha: 2517 km2
Počet obyvateľov: 799 000 (údaj z roku 2009)
Časový posun: +3 hodiny
Hlavné mesto: Saint-Denis
Mena: EUR
Úradný jazyk: francúzsky
Náboženstvo: katolíci (70%), hinduizmus, islam, budhizmus
Dĺžka pobrežia: 207 km

Potrebné doklady na cestu na Reunion


Réunion je integrálnou súčasťou Francúzska, pri vstupe na ostrov platia rovnaké pravidlá ako pri vstupe do Francúzska.


Zastupiteľské úrady SR na Reunione


Veľvyslanectvo SR v Paríži
Ambassade de la République Slovaque
125, rue du Ranelagh
750 16 Paris (Paríž)
France (Francúzsko)

Tel.: 0033 1 4414 5120, 4414 5600, 4414 5122
4414 5124, 603, 604 (konzulárne odd.)
Fax: 0033 1 4288 7653
E-mail: paris@amb-slovaquie.fr
Web: Paris.mfa.sk