Dovolenka Seychely – last minute, zájazdy

Seychely – ešte nedotknuté ostrovy s jemným bielym pieskom na pláži, obmývaný teplými vodami Indického oceánu, s exotickými palmami, originálnou kreolskou kuchyňou, vás ohromia.


Seychely, to sú ostrovy zo žuly v strede koralových útesov nachádzajúcich sa v blízkosti rovníka na východnom pobreží Afriky. Seychely sú tým pravým miestom pre novomanželov, ktorí tu chcú stráviť svoje medové týždne, ale aj pre tých, ktorí hľadajú jedinečné zážitky z dovolenky. Tieto ostrovy sú zaliate slnkom počas celého roka a vzhľadom k svojej blízkosti k rovníku poskytujú ideálne dovolenkové podmienky pre turistov z Európy a Ameriky v zimnom období. Seychely ponúkajú veľké množstvo aktivít a možnosti zábavy. Môžete si vybrať medzi vodnými, ale aj suchozemskými športmi, ako je napríklad windsurfing, potápanie, rybolov, či golf, jazda na koni, alebo obľúbená pešia a cykloturistika. Okrem týchto možností sú Seychely vhodným miesto na pozorovanie exotických vtákov, obľúbené nakupovanie, let vrtuľníkom, či pokojné relaxovanie na jednej z bielych piesočných pláží.

Dovolenka na Seychelách – TOP destinácie


Ostrov Mahé, jedná sa o najväčší ostrov, letovisko, prístav a sídlo hlavného mesta Seychel – Victoriu. Väčšina seychelského obyvateľstva žije práve na ostrove Mahé. Je to ostrov s viac ako 70timi plážami pokrytých bielym pieskom s bujnou tropickou vegetáciou a s jedinečným výhľadom na zalesnené vrcholky a susedné ostrovy. V Mahé dominuje pohorie, ktoré tvorí chrbát ostrova. Najvyšší vrchol, Morne Seychelles dosahuje výšku 905 metrov. Ubytovať sa môžete nielen v luxusných hoteloch, ale aj v romantických chatkách na pláži, kde si plne užijete vlastné súkromie. Za návštevu stojí St. Anne, morský národný park a botanická záhrady, kde nájdete obrie korytnačky a vzácne druhy orchideí. Na ostrove Mahé Vás prekvapí aj nočný život ostrova, k dispozícii tu máte dve kasína, reštaurácie ponúkajúce skvelú kuchyňa s radom miestnych ale aj medzinárodných lahôdok a nočné kluby pre tých, ktorí chcú tancovať až do rána.

Praslin, je druhý najväčší ostrov Seychel. Nachádza sa tu slávna prírodná rezervácia Vallée de Mai, napísaná na zozname UNESCO. Na Prasline sa nachádzajú tie najkrajšie pláže sveta, útesy, kde sa to hemží morským životom, žulové balvany pokryté mäkkými koralmi, ale aj nerastné skvosty, ako napríklad granáty a úžasných vyše 900 druhov farebných rýb. Uprostred ostrova sa nachádza národný park Valée de Mai - jediné miesto na svete, kde rastú palmy rodiace najväčší kokosový orech na svete Coco de Mer v tvare ženského lona. Praslin je skutočnou tropickou oázou pokoja.

La Digue, čarovný ostrov nachádzajúci sa asi pol hodiny cesty loďou od Praslinu. Spôsob života na La Digue zostal po celé roky nezmenený, miestny obyvatelia používajú na dopravu hlavne bicykle. Uvidieť tu môžete nádherné staré plantážové domy, zámok Saint-Cloud, rovnako ako plantáže a továrne na spracovanie vanilky. Krásne opustené pláže sú ideálnym miestom na dlhé prechádzky, kúpanie sa, potápanie sa a rybárčenie. Na ostrove nájdete aj druh vzácneho čierneho vtáka, pre ktorého tu spravili samostatnú prírodnú rezerváciu.

Pamiatky a turistické atrakcie na Seychelách


Na dovolenke na Seychelách máte neskutočné množstvo možností a miesto, ktoré môžete navštíviť a uvidieť. Seychely v sebe ukrývajú možnosť mať jedinečný zážitok, tak si ich nenechajte ujsť.
Mahe:
Viktóriiné Clock Tower, predstavujú kópiu „Malý Ben“ veži na stanici Viktória v Londýne.
Budovy súdu a hlavnej pošty v centre mesta v sebe nesú nedotknutú architektúru z koloniálnych čias.
Codevar Craft Centrum, tu nakúpite originálne tradičné suveníry a darčeky.
Botanická záhrada, kde môžete vidieť obrie korytnačky a endemické druhy rastlín.
Beau Vallon Beach, jedna z najväších a najpopulárnejších pláží na Mahe.
Praslin:
Anse Lazio, najlepšia pláž vyhlásená v roku 2004.
Vallee de Mai, národný park s niektorými najvzácnejšími vtákmi na zemi je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.
Ocean Farma, farma špecializujúca sa na pestovanie obrích mušlí, ustríc a čiernych perál.
La Digue:
Anse d Agrent pláž, jedna z najviac fotografovaných pláži na svete. Jemný biely piesok, exotické palmy a majestátne žulové balvany.
Aldabra, najväčší atol na svete je domovom pre 152 000 obrích korytnačiek.
Bird Island, koralový ostrov, kde na zimné obdobie prilietajú a hniezdia milióny vtákov.

Seychelská kuchyňa

Seychelská kuchyňa, nazývaná tiež kreolská v sebe nesie prvky čínskej, európskej, indickej, ale aj africkej kuchyne. Na jedálnom lístku nájdete najmä ryby a plody mora, ale ochutnať môžete aj mäso z divého moriaka, korytnačie mäso , alebo žabie stehienka. Ďalšie suroviny, ktoré nemôžu v seychelskej kuchyni chýbať sú pekanové oriešky, paradajky, vanilka a pikantné korenie. Oproti pravej kreolskej kuchyne, však seychelská korenie používa v oveľa menšom množstve. Medzi obľúbené seychelské špeciality patria marinované grilované ryby, nasolené sušené ryby, chobotnicové polievky na kari. Prílohou sú najčastejšie používané zemiaky a ryža.


Klimatické podmienky na Seychelách


Ostrovy majú príjemnú, tropickú klímu po celý rok. Teplota sa po celý rok pohybuje medzi 24°C až 32°C. Najlepší čas na dovolenku na Seychelách je počas chladného ročného obdobia od mája do septembra, kedy prší menej. Zrážky bývajú najmä od polovice decembra do polovice januára. Dažde sú zväčša v noci v podobe krátkych výdatných prehánok. Vlhkosť vzduchu na Seychelách je okolo 80 percent a teplota mora sa pohybuje okolo 25 – 27°C.

Základné informácie o Seychelách:

Názov: Seychelská republika
Rozloha: 455 km2
Počet obyvateľov: 82 000 (údaj z roku 2005)
Hlavné mesto: Victoria na ostrove Mahé
Mena: seychelská rupia (SCR)
Úradný jazyk: kreolský jazyk, angličtina, francúzština
Náboženstvo: rímski katolíci 89%, anglikáni 9%
Časový posun: + 3 hod., v dobe letného európskeho času sú to + 2 hod
Dĺžka pobrežia: 491 km

Potrebné doklady na cestu na Seychely

Cestovný pas, víza sa nevyžadujú.

Zastupiteľské úrady SR na Seychelách


Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Nairobi
Milimani Road, P.O.Box 30 204
00 100 Keňa
Telefón: +254 20 272 1896
Mobil: +254 731 282 826
Fax: +254 20 271 7291
E-mail: emb.nairobi@mzv.sk
Web: www.mzv.sk/nairobi