Dovolenka Venezuela – last minute, zájazdy

Venezuela, „malé Benátky“, ktoré obmýva Karibské more, krajina prírodných kontrastov, ale aj tajomstiev, ktoré vás doslova nútia ich preskúmať.


Venezuela, španielska krajina, nachádzajúca sa v Latinskej Amerike, geograficky rozprestierajúca sa od brehov Karibského mora až po pohorie Ánd. Venezuelu objavil slávny moreplavec Krištof Kolumbus. Pomenovanie „malé Benátky“ však dostala od iného známeho cestovateľa Ameriga Vespucciho. Tento prímorský štát poznáme ako oblasť bohatú na náleziská ropy a čierneho zlata. 20- miliónový štát rozdeľuje na dve polovice veľrieka Orinoko. Má dĺžku takmer 2800 kilometrov. Zaujímavé je, že pramení, preteká a zároveň i končí vo Venezuele. Venezuela má preto časté pomenovanie aj ako „krajina vôd“.Mnohé oblasti južne od Orinoka sú stále neprebádané. Miestne indiánske kmene veria, že v nich sídlia zlí duchovia hromov a bleskov. Náhorné plošiny a skalné útvary dostali od indiánov názov „Diabolské hory“. V tejto nádhernej krajine kontrastov strávite nezabudnuteľnú dovolenku plnú tajomstiev a zážitkov.


Dovolenka vo Venezuele – TOP destinácie

Isla Coche
Malý ostrov Coche sa nachádza južne od pobrežia Isla de Margarita. Je to miesto s panenskými bielymi plážami, azúrovým morom a malými penziónmi a hotelíkmi. Penziónov a hotelíkov je tu len zopár, avšak sú veľmi moderne zariadené, nechýbajú bazény, vírivky, výborná kuchyňa či diskotéky s barmi na pláži. Každoročne sa tu konajú preteky v surfingu a v kite-surfingu. Ideálne miesto pre oddychovú dovolenku.

Isla Cubague
Sa nachádza blízko ostrova Coche. Krásne pláže, azúrové more lákajú k stráveniu pohodového dňa na tomto ostrove. Pobrežie je lemované kokosovými palmami a trávnatými kopcami. Príležitostí na ubytovanie je tu pomenej, väčšinou sa využívajú na prespatie na jednu či dve noci. Je to skvelé miesto pre výlet loďou a šnorchlovanie.

Los Roques
Toto súostrovie leží v Karibskej oblasti asi 170 km severne od Caracasu a pre svoju krásu a ekologický význam bolo v roku 1972 prehlásené za morský národný park, ktorý je najväčší v celom Karibiku. Národný park Los Roques tvorí 55 malých koralových ostrovov, ktoré ponúkajú krásne pláže s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Najvýznamnejší a zároveň jediný obývaný ostrov je El Gran Roque. Ale aj na ostatných, menších ostrovoch, môžete nájsť ubytovanie a zažiť neopakovateľnú romantiku a súkromie.

Turistické atrakcie a pamiatky vo Venezuele

Caracas
Hlavné mesto, rušné ekonomické centrum, k atrakciám patrí Plaza Bolívar, Plaza Caracas, rodný dom Simona Bolívara, sídlo Huga Cháveza. Môžete sa odviezť lanovkou na Pico El Ávila s úžasným výhľadom na Caracas aj Karibik. V okolí cca 30km sa nachádza niekoľko dobrých pláží s barmi a reštauráciami.

Maracaibo
Druhé najväčšie mesto Venezuely. Atrakciami sú umelecké centrum Lia Bermudez Art Center, Colonial zone, Maracaibo Cathedral a iné.

Colona Tovar
Horské mesto, leží vo výške 1800 metrov. Mesto bolo založené skupinou nemeckých osadníkov a doteraz sa tam zachoval nemecký vplyv.

Roraima
Takzvaná stolová hora, rozprestiera sa na hraniciach 3 štátov – Venezuely, Brazílie a Guyany. Je obľúbeným miestom pre milovníkov turistiky.

Národný park Canaima
Je to jeden z najväčších národných parkov na svete, obdivovať tu môžete najmä Anjelský vodopád – najvyšší vodopád sveta – padajúci 979 metrov.

 

Venezuelská kuchyňa

Venezuelská kuchyňa je jedinečná. Veľký vplyv na miestnu gastronómiu majú indiánsky predkovia. Ak budete dovolenkovať vo Venezuele, nezabudnite ochutnať tieto typické chutné pokrmy a nápoje:
Tequenos -biely syr zavinutý do tenkého cesta a opečený
Arepas - kukuričný chlieb
Tostadas - chlieb plnený šunkou, syrom, koreneným mäsom, kuracím šalátom alebo tvarohom
Merengada - výborný osviežujúci nápoj z ovocnej dužiny, zmrzliny, mlieka a cukru

Klimatické podmienky vo Venezuele

Venezuela má tropické, horúce, vlhké, miernejšie podnebie v horských polohách. V nadmorských výškach nad 2000m sa môže prudko ochladiť a to až o 6 °C na 1 000 m. Obdobie dažďov trvá od mája do decembra. Ideálna doba pre návštevu Venezuely je obdobie január až apríl s obvykle veľmi príjemným slnečným počasím.

Základné informácie o Venezuele:

Názov: Venezuelská bolívarovská republika
Rozloha: 912 050 km2
Počet obyvateľov: 25,7 mil.
Hlavné mesto: Caracas
Mena: bolívar (VEB) ) 1000VEB= 0,17 EUR
Úradný jazyk: španielčina
Náboženstvo: katolíci 95%
Časový posun: GMT -4
Dĺžka pobrežia: 2 800 km


Potrebné doklady na cestu do Venezueli

Cestovný pas a turistický poplatok 21 USD.


Zastupiteľské úrady SR vo Venezuele

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Brazílii
SES, Avenida das Nações, Qd. 805,Lote 21B
CEP 70200-902 Brasilia, D.F.
Tel: + 55/61/34431263
Fax: + 55/61/34431267
e-mail: emb.brasilia@mzv.sk
www.mzv.sk/brazilia